Rajd pieszy nad jezioro Mormin w Ostrorogu.

Dnia 27 maja 2023r. odbył się ostatni w tym roku szkolnym Rajd Turystyczny po Regionie Szamotulskim.

Celem imprezy było :

- ukazanie piękna regionu szamotulskiego,

- popularyzowanie czynnych form wypoczynku,

- włączenie się w obchody 90 – lecia powstania Oddziału PTK – PTTK w Szamotułach,

- spotkanie miłośników turystyki pieszej.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 87 uczniów, którymi opiekowało się społecznie 7 nauczycieli (A. Rogalska, K. Bernat, W. Kaniewska, L. Węglarz, N. Włodarczyk, R. Świerzko, J. Woropaj). Byliśmy najliczniejszą drużyną rajdową.

Po pokonaniu pieszej trasy biegnącej z Zajączkowa przez Wielonek dotarliśmy do Ostroroga, gdzie nad jeziorem Mormin znajdowała się meta rajdu.

Kiedy po trudach wędrowania trochę odpoczęliśmy, startowaliśmy w różnych konkurencjach oraz jedliśmy smaczną zupę. Uczennica Adrianna Strojna z klasy 6e zdobyła II miejsce w konkursie wiedzy o Regionie Szamotulskim, a uczeń Wojciech Kaczmarek z klasy 6a zdobył II miejsce w konkurencji sprawnościowej. W rajdzie uczestniczyli uczniowie z różnych szkół. Podczas wspólnego przebywania na świeżym powietrzu widać było integrację, umacnianie serdecznych więzów między turystami.

Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Pniew.

Wszystkich zainteresowanych turystyką i krajoznawstwem zapraszamy do współpracy w ramach naszego SKKT – PTTK w następnym roku szkolnym.

J. Woropaj