W poszukiwaniu dawnych zawodów

Dnia 31 maja 2023r. klasy 1a i 1e wyruszyły na poszukiwanie ginących, starych zawodów do wsi Mniszki, w której znajduje się zabytkowy folwark.

Stary folwark przerobiono na Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej, gdzie w wyremontowanych, zabytkowych budynkach można zobaczyć warsztaty pokazowe ginących zawodów: kowalski, bednarski, szewski, garncarski, wikliniarski, stanowisko pszczelarza, sprzęty gospodarstwa domowego, dawną szkołę. Dużą atrakcją dla dzieci był udział w warsztatach ,, W starym kufrze naszych dziadków’’. Dzieci poznały sporo przedmiotów codziennego użytku wykorzystywanych dawniej. Na zakończenie każdy zabrał do domu kuferek, własnoręcznie pomalowany i ozdobiony. Wycieczka była bardzo ciekawa ze względu na historię.

B. Wieczorek i N. Roszyk