WOJEWÓDZKI KONKURS HUMANISTYCZNY - ETAP SZKOLNY

23 listopada 2012 r. czternastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły stanęła na starcie „wyścigu”. Wyścig kolarski był motywem przewodnim Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego.

Uczestnicy tego polonistyczno-historycznego maratonu pokonali etap szkolny. Pierwszy etap wymagał od uczniów znajomości zasad interpunkcji, umiejętności tworzenia skrótów, chronologicznego porządkowania wydarzeń, a przede wszystkim umiejętności czytania ze zrozumieniem różnych tekstów kultury. Potem redagowali zaproszenie, plan, notatkę i wypowiedź na temat ekologii. Przed metą należało opisać przebieg wyścigu kolarskiego oraz przeżycia jego uczestników.

Na mecie humanistycznego wyścigu podsumowano wyniki wszystkich uczestników. Najlepsze wyniki otworzyły niżej wymienionym uczniom drogę do etapu rejonowego:

Joanna Pietrzak                  6b

Olga Krzyczkowska             6d