• Do wakacji: 59 dni
  • Kalendarium

Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

25. MIEJSCE W DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W SZACHACH DLA REPREZENTANTÓW NASZEJ SZKOŁY.

Na 25. miejscu ukończyli Drużynowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w szachach reprezentanci Szkoły Podstawowej w Pniewach. Turniej odbył się 12 lutego w Zbąszyniu, nasza drużyna pojechała tam z reprezentacją podstawówki w Dusznikach, pod opieką Macieja Fligera.

Nasza reprezentacja wywalczyła trzy drużynowe zwycięstwa, remis ale też trzy porażki - ze szkołami o znaczących tradycjach szachowych (SP nr 9 w Lesznie, SP nr 3 w Pleszewie i SP we Włoszakowicach).

Indywidualnie tym razem w naszym kwartecie najlepiej spisał się Cezary Fliger, który zdobył pięć punktów indywidualnych - tyle samo, co Jakub Misiewicz, ale wszystkie na silnie obsadzonej, także w drużynach rywali, pierwszej szachownicy. Cezary pokonał dwoje zawodników o wyższej kategorii i sam "nagrał" w tych zawodach ranking 1550. Młodsi od Kuby i Czarka Oskar i Emilia Kurowscy, na drugiej i czwartej "desce", wywalczyli odpowiednio trzy i jeden punkt.

Drugi z rzędu awans do mistrzostw województwa dobrze rokuje naszej drużynie, nadzieją na przyszłość napawa zwłaszcza to, że w wymienionym składzie może ona startować w mistrzostwach jeszcze trzy razy - najstarsi chłopcy są dopiero uczniami klasy trzeciej. Na turnieju w Zbąszyniu była to jedna z młodszych reprezentacji. Z pewnością stać ten zespół na wyższe miejsce w województwie, ale potrzeba do tego jeszcze wiele treningów.

Przypomnijmy, że szachiści są wychowankami Uczniowskiego Klubu Sportowego GCK Szach Sękowo,
gdzie trenują wspólnie z uczniami SP w Dusznikach, Którzy turniej w Zbąszyniu ukończyli na miejscu dwudziestym.
Startowało 48 zespołów. Zwyciężyli gospodarze, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zbąszyniu, przed Dwujęzyczną
Polsko-Angielską Prywatną SP w Poznaniu i SP nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim.