• Kalendarium

Piątek, 2024-04-26

Imieniny: Marii, Marzeny

TRWA WSPANIAŁA SPORTOWA PASSA UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PNIEWACH

Reprezentacja naszej szkoły zdobyła wicemistrzostwo powiatu w piłce koszykowej w kategorii chłopców. Zawody rozegrane zostały 15 lutego w hali OSiR w Pniewach.

W turnieju udział brało 5 zespołów – SP 3 Szamotuły, SP 1 Szamotuły, SP Kaźmierz, SP Gaj Mały oraz gospodarz SP Pniewy. W finale nasi reprezentanci walczyli z szamotulską „trójką”. Był to bardzo emocjonujący pojedynek, w którym prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie.

Na kilka sekund przed końcem prowadziła nasza drużyna, jednak ostatecznie zwyciężyli reprezentanci SP 3 Szamotuły i to oni mogli cieszyć się z tytułu mistrzów powiatu. Końcowy wynik tego spotkania to 21:20. Na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie z Kaźmierza, pokonując w meczu o trzecie miejsce SP Gaj Mały.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Dawid Kubiak, Jan Gomuła, Miłosz Nizio, Jakub Janaszak, Patryk Słupski, Dawid Bosy, Jakub Zarębski, Jakub Włodarczak, Wojciech Miężał, Kamil Malinowski, Igor Dolata.