• Kalendarium

Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

SZACHOWY SUKCES CEZAREGO

W sobotę, 13 kwietnia 2013r. w Gminnym Centrum Kultury odbył się pierwszy z cyklu pięciu turniejów zaliczanych do Grand Prix Gminy Duszniki w Szachach Dzieci i Młodzieży.

Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 3a Cezary Fliger, zawodnik GCK Szach Sękowo.

Grand Prix ma charakter półotwarty. W poszczególnych turniejach może startować każdy, wszyscy uczestnicy są klasyfikowani i mogą zdobywać nagrody. Jednak do łącznej klasyfikacji Grand Prix zaliczani są zawodnicy zamieszkali na terenie Powiatu Szamotulskiego i gmin należących do Lokalnej Grupy Działania KOLD. Do końcowej klasyfikacji liczone są maksymalnie cztery wyniki turniejowe każdego zawodnika (jeśli zawodnik wystartuje we wszystkich turniejach, najsłabszy wynik zostanie odrzucony).

Tymczasem klasyfikacja Grand Prix wynika z wyników pierwszego turnieju, w którym zwyciężył Cezary Fliger. Minimalną różnicą, jaką można przyrównać do setnej sekundy w biegach, przegrał z nim Damian Moliński, reprezentujący Skoczki Słopanowo. Obaj chłopcy ani razu nie przegrali, zremisowali w bezpośrednim pojedynku i o zwycięstwie decydowały niuanse systemu szwajcarskiego.

W turnieju startowali mieszkańcy gmin Duszniki, Pniewy, Szamotuły, Obrzycko i Kaźmierz, a także wspomniana luboszanka. W sumie 21 zawodników.