Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

KOLEJNE SUKCESY SZACHISTÓW

Wczoraj w poznańskim Klubie Raszyn odbył się doroczny towarzyski Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka. Organizowany jest on co roku dla uczniów szkół podstawowych. W tegorocznej edycji wzięło udział 27 dzieci - głównie z Poznania. Wśród uczestników było też sześcioro dzieci reprezentujących Uczniowski Klub Sportowy GCK Szach Sękowo, mieszkańców Sękowa i Pniew.

Tym razem z największą nagrodą wrócił z zawodów pniewianin Oskar Kurowski, który za pierwsze miejsce wśród uczestników do lat dziewięciu otrzymał hulajnogę. Miejsce drugie wśród starszych dzieci, a zarazem w klasyfikacji ogólnej wywalczył Cezary Fliger, również z Pniew. Do końca o miejsce w pierwszej trójce walczył kolejny zawodnik GCK Szach Filip Kawa, który pokonał między innymi legitymującą się drugą kategorią szachową Marikę Kostecką z UMKS "Na Pięterku" Poznań, ale szczęścia zabrakło mu w ostatniej rundzie i spadł na ósmą lokatę. Pozostali zawodnicy GCK Szach - Jowita Strzelczak i Mateusz Kalinowski z Sękowa oraz Emilia Kurowska z Pniew zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. Wszystkim gratulujemy udanego startu!!!

Zwycięzcą zawodów został Krzysztof Raczyński, zawodnik drugiej kategorii, reprezentant UKS Polan Poznań.

*   *   *

Wszystkich młodych miłośników szachów zapraszamy do udziału w kolejnym turnieju zaliczanym do Grand Prix Gminy Duszniki. Jest to cykl zawodów o charakterze półotwartym - zagrać może każdy, ale o Grand Prix walczą tylko mieszkańcy Powiatu Szamotulskiego i gmin KOLD. Turniej planowany na sobotę 15 czerwca jest drugim z pięciu. Do ogólnego wyniku każdego zawodnika liczą się cztery najlepsze starty (lub mniej), można zatem wystartować od drugiej edycji nie tracąc szansy na wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Po pierwszych zawodach na czele jest Cezary Fliger z Pniew przed Damianem Molińskim ze Słopanowa, Piotrem Kalinowskim z Sękowa i Jakubem Misiewiczem z Pniew.

Komunikat organizacyjny drugiego turnieju z cyklu Grand Prix jest zamieszczony na stronie szachsekowo.neostrada.pl. Organizatorem cyklu turniejów jest Gminne Centrum Kultury w Dusznikach.

Na zdjęciu reprezentacja UKS GCK Szach Sękowo przed poznańskim Klubem Raszyn, z wywalczonymi nagrodami.