POMAGANIE JEST FAJNE

W poniedziałek (07.10.2013) do naszej szkoły przybyły: pani Joanna Krzyżanek - autorka wielu książek dla dzieci i doradca Wojewody Wielkopolskiego oraz pani Karolina Szafrańska – Bąk. Panie spotkały się z działającym już wolontariatem pana Andrzeja Mikołajczaka,  przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego oraz z klasą 1b, żeby przybliżyć ideę „Małego Wolontariatu”.

Jest to program społeczny, który ma uczyć dzieci i młodzież wrażliwości społecznej, pomagania innym oraz odpowiedzialności za otaczający nas świat. Program organizowany jest przez firmę ENEA przy współpracy i pod patronatem Wicewojewody Wielkopolskiego, Pana Przemysława Paci. Honorowym patronatem „Mały Wolontariat” objęła Wielkopolska Kurator Oświaty, Pani Elżbieta Walkowiak.

Chętnie włączymy się do projektu.

Wszelkie informacje odnośnie projektu „Mały Wolontariat” można znaleźć na stronie: http://www.cecylkaknedelek.pl/regulamin.html