RUSZYŁA AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W październiku biblioteka szkolna rozpoczęła kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”

Do udziału w ww. akcji w dniu 15 października została zaproszona klasa 2a.

Bibliotekarka Joanna Gromadecka zapoznała uczniów z bestsellerem pt. „Trzej zbójcy” wybitnego ilustratora i autora literatury dziecięcej - Tomiego Ungerera, mianowanego w 2000r. przez Radę Europy Ambasadorem Dobrej Woli ds. Dzieci i Edukacji. Powyższa książka została przetłumaczona na 27 języków i osiągnęła nakład ponad trzy miliony sprzedanych egzemplarzy.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o tym, jak dobro zwycięża nad złem dzięki dziewczynce o imieniu Tiffany. Podczas spotkania uczniowie nauczyli się również piosenki o książkach. Wkrótce w bibliotece będzie można zobaczyć wystawkę ich prac plastycznych.