XIII DZIEŃ PAPIESKI „ JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ DIALOGU ”

Dnia 16 października 2013r. już po raz trzynasty obchodziliśmy Dzień Papieski. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami i katechetami przygotowali uroczysty apel, którego myślą przewodnią było  hasło „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.

Dzień 16 października 1978 r. to dzień, w którym cały świat usłyszał: ,,Habemus Papam’’- „ Mamy Papieża.” Ten dzień stał się datą, której nikt nie uczył się „na pamięć”, a którą znają wszyscy. Ten dzień, to wydarzenie wyboru Kardynała z dalekiego kraju, syna polskiej ziemi, Karola Wojtyły na stolicę Piotrową. Dziś nie ma Go już wśród nas, ale żywa jest pamięć o Nim i o Jego słowach.

Szczególną troską nauczania Papieża Polaka był drugi człowiek i umiejętność dialogu. Błogosławiony Jan Paweł II słynął  z licznych spotkań z przedstawicielami innych wyznań i religii.
Jan Paweł II swą chęć dialogu wyraził m.in. pielgrzymując po świecie i spotykając się z przedstawicielami innych wyznań i religii, a także organizując z nimi wspólne przedsięwzięcia np. Światowy Dzień Modlitw o Pokój.  Apel zakończyliśmy tradycyjnie ulubioną pieśnią naszego Rodaka, papieża Jana Pawła II tj. Barką.
Dziękujemy Ci Ojcze Święty, Janie Pawle II za świadectwo życia i prosimy wstawiaj się za nami.