Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM

Dnia 24 października odbyło się spotkanie uczniów klas VIa  i VIe z p. Sebastianem Górniakiem.

15 lat temu p. Sebastian w wyniku wypadku doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym. Od tamtego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Pomimo niepełnosprawności uczestniczy w większej liczbie wydarzeń sportowych jako zawodnik i organizator, niż niejeden w pełni sprawny człowiek. Ma własną firmę, nurkuje, skacze ze spadochronem, prowadzi szkolenia dla słuchaczy Akademii Medycznej i AWF w Poznaniu, uprawia rugby na wózkach. Założył Fundację „Balian Sport”, której rugbiści pobili rekord Guinessa w grze na czas w rugby na wózkach. Dzieci z zafascynowaniem oglądały filmy i słuchały prelekcji naszego gościa. P. Sebastian pokazał uczniom, że niepełnosprawność to nie koniec życia, ale zupełnie nowy początek, w którym każdy człowiek może się realizować, jeśli tylko tego chce.