Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Pniewach

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 4971417
  • Do końca roku: 101 dni
  • Do wakacji: 274 dni
 • Kalendarium

  Czwartek, 2023-09-21

  Imieniny: Darii, Mateusza

UDANY POCZĄTEK SEZONU! - SUKCES OLGI GRABOWSKIEJ


Uczennicy klasy 5 d  Olgi Grabowskiej jesień nie tylko kojarzy się z nauką. To również bardzo intensywny czas sportowej rywalizacji. Dla Olgi trudny - bo rozpoczęła rozgrywki w starszej kategorii wiekowej.


"Przejście 10 letniej tenisistki do rywalizacji z dziewczynkami o 2 lata starszymi nie jest łatwe. Koleżanki mają zdecydowanie większy staż kortowy i są mocniejsze fizycznie. Sukcesy przyjdą ale pewnie za rok, może dwa" - mówi Marian Szudra, właściciel firmy USBUD i kortów w Rozbitku i jednocześnie sponsor utalentowanej mieszkanki Lubocześnicy.


Jednak nawet doskonale znający możliwości tenisistki pan Marian nie przewidział, że Olga rozpocznie sezon jesienny tak udanie. W połowie września, na otwartych kortach Posnani Olga wraz ze swoją stałą partnerką deblową Aleksandrą Domagałą z AZS Poznań  w Mistrzostwach Wielkopolski Skrzatek ( dziewczynki 12 letnie) zdobyły brązowy medal! W listopadzie Olga zagrała w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w Centrum Tenisowym w Sobocie. I znowu niespodzianka - w grze deblowej srebrny medal!


W ostatni weekend Olga wzięła udział w doskonale obsadzonym turnieju w CT Sobota. W singlu Olga znalazła się w mało komfortowej sytuacji - w ćwierćfinalne spotkała się ze swoją deblową partnerką Olą i po raz pierwszy w karierze pokonała starszą koleżankę i to w dwóch setach 7/5 i 6/3. W półfinale po zaciętej walce przegrała (7/5, 3/6, 10/4) z potężnie zbudowaną i piekielnie mocno uderzającą piłkę 12 - letnią Emilią Gonciarz.


Jednak ostatni mecz turnieju Olga pamiętać będzie długo. Po ciekawym i pasjonującym finale debla Olga Grabowska i Aleksandra Domagała odebrały nagrody dla najlepszych zawodniczek. Wygrały przekonywująco 6/3, 6/4.


Gratulujemy!!!!