2. FINAŁ FESTIWALU NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH

2 grudnia w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Matki Jadwigi Borzęckiej w Poznaniu odbył się 2. FINAŁ FESTIWALU NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH. W wykładach i zajęciach warsztatowych uczestniczyło trzynastu uczniów z naszej szkoły.

Byli to uczniowie, którzy w trakcie Festiwalowego Konkursu Internetowego szczególnie sumiennie odpowiadali na pytania z matematyki  i przyrody. Szóstoklasiści poznali tajemnice bobra, przyjrzeli się stawonogom, usłyszeli o nowinkach ze świata fizyki oraz przeprowadzili szereg doświadczeń chemicznych. Na zakończenie podsumowano wyniki zmagań konkursowych. W kategorii szkół podstawowych czołowe miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły:

I miejsce - Michał Smoczyński

II miejsce - Katarzyna Maćkowiak i Aleksandra Pigla

III miejsce - Barbara Ochla

wyróżnienie - Kamil Malinowski

Laureaci zostali nagrodzeni, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.