Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

MIKOŁAJKI Z MIKOŁAJKIEM

Czy znasz Mikołajka? Biblioteka szkolna zachęca wszystkich czytelników do zapoznania się z serią humorystycznych książek o Mikołajku autorstwa René Goscinnego. Książki opisują w barwny i humorystyczny sposób wydarzenia z codziennego życia małego chłopca, tytułowego Mikołajka, mieszkającego we Francji w latach 50. XX wieku. Do dziś wydano około 300 opowiadań z Mikołajkiem w roli głównej. Zostały one przetłumaczone na 30 języków i rozeszły się w ponad 10 mln egzemplarzy na całym świecie, z czego kilkaset tysięcy sprzedano w Polsce.

Proponujemy następujące tytuły dostępne w naszej bibliotece:

• Mikołajek
  • Rekreacje Mikołajka
  • Mikołajek  i inne Chłopaki
  • Wakacje Mikołajka
  • Mikołajek ma  Kłopoty
  • Nowe przygody Mikołajka
  • Nieznane  przygody Mikołajka

Zapraszamy także na literackie poszukiwanie Mikołaja w literaturze. Proponujemy następujące tytuły:

• Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki – powieść Ignacego Krasickiego
  • Opowieść  wigilijna  Dickensa
  • Bajki  dostępne      w bibliotece szkolnej : Najpiękniejsze święta A. Gordzejewskiego, Opowiesć wigilijna Sknerusa Disney’a, Kto się boi Mikołaja? K. Grodeckiego, Świąteczne życzenia  (seria książek o  Kubusiu Puchatku), Świąteczne  zamieszanie  D. Godosia, Święty Mikołaj na Gwiazdkę J. Twardowskiego, Noc Świętego Mikołaja W. Disney’a, Nadchodzi Gwiazdka M. Obarski, Pracowity dzień, Tajemnicza noc J. Barkan, Szukamy św. Mikołaja Disney’a