PROGRAM – AKTYWNA EDUKACJA

Nasza szkoła bierze udział w programie ,,Aktywna edukacjarealizowanym w ramach projektu ,,Wdrażanie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach”. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizuje go Ośrodek Rozwoju Edukacji (lider projektu) w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej (partner).

Celem programu jest przygotowanie szkół do wykorzystywania technologii informacyjno – komunikacyjnej (TIK) w nauczaniu i uczeniu się oraz wsparcie podczas określenia zapotrzebowania na sprzęt cyfrowy. Program ma pomóc szkołom w opracowaniu planu wartościowego i efektywnego wykorzystania środków pozyskanych z różnych źródeł, w tym, w ramach nowej unijnej perspektywy finansowania. Intencją programu jest również zainicjowanie wewnątrz- i międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli, którzy wspierają się w wykorzystaniu TIK w nauczaniu przedmiotowym.

Program realizowany jest poprzez interaktywne  kursy internetowe, w których  bierze udział 7 nauczycieli naszej szkoły: dyrektor, koordynator szkolny i 5 koordynatorów przedmiotowych.

Każda z tych osób ma swoje istotne miejsce w procesie wdrażania nowych technik nauczania.

Uczestnicy kursu będą wymieniać się z innymi nauczycielami doświadczeniami, dobrymi praktykami, metodami prowadzenia lekcji przy wykorzystaniu TIK.

Więcej na temat projektu TUTAJ