SPOTKANIE Z PISARZEM - ŁUKASZEM WIERZBICKIM

18 lutego biblioteka szkolna w sali multimedialnej zorganizowała spotkanie z autorem książek dla dzieci, menedżerem kultury i pasjonatem podróży – Łukaszem Wierzbickim, który od wielu lat stara się ocalić od zapomnienia wartościowe historie.

Pisarz zabrał 60 osobową grupę uczniów klasy 2a, 2d i 2e w  niezwykłą wyprawę na Czarny Ląd szlakiem, którym podążał przed II wojną światową Kazimierz Nowak. Autor książki „Dziadek i niedźwiadek” w niezwykle interesujący sposób przybliżył również uczniom losy niedźwiadka Wojtka z armii Andersa. Łukasz Wierzbicki połączył elementy wykładu i prezentacji multimedialnej z dużą dozą humoru, dzięki czemu dzieci słuchały podróżnika z wielką uwagą, zaciekawieniem, a także z zaangażowaniem uczestniczyły w dyskusji. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, w którą wplecione były odgłosy zwierząt oraz archiwalne fragmenty filmu pokazującego sportowe zabawy niedźwiedzia Wojtka – zapasy i boks.

Pisarz swoją otwartością, znakomitym poczuciem humoru z łatwością nawiązał przyjazny kontakt ze swoimi słuchaczami. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe autografy, a nasz gość został obdarowany laurkami z podziękowaniem oraz prezentem – swoim portretem wykonanym przez Panią Natalię Włodarczyk. Była to niezapomniana lekcja historii, pełna salw śmiechu, ale i chwil refleksji.