Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Pniewach

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 4971451
  • Do końca roku: 101 dni
  • Do wakacji: 274 dni
 • Kalendarium

  Czwartek, 2023-09-21

  Imieniny: Darii, Mateusza

SZACHOWE SUKCESY CZARKA

Cezary Fliger został pierwszym juniorem zrzeszonym w Uczniowskim Klubie Sportowym GCK Szach Sękowo, który zdobył trzecią kategorię szachową. Stało się to na dorocznym turnieju Obra Zima - Memoriał Ziemowita Zgierskiego.

Startując po raz pierwszy w grupie B tych zawodów, wśród większości graczy mających już trzecią kategorię, Czarek wywalczył cztery punkty z dziewięciu. Jak okazało się po pewnym czasie i zweryfikowaniu wyniku zgodnie z wprowadzonymi w tym roku nowymi zasadami liczenia rankingów szachowych, dało to jedenastoletniemu mieszkańcowi Pniew normę na upragnioną "trójkę". Teraz myśli już zapewne o kolejnych awansach w szachowej hierarchii. Warto dodać, że oprócz zajęć organizowanych w Sękowie przez Stanisława Kaczmarka i Macieja Fligera (stryja Czarka), zawodnik od pół roku pobiera też cenne lekcje u znanej szachistki i trenerki z Szamotuł, Magdaleny Łysiak-Półtorak (brązowej medalistki Mistrzostw Polski z 1997 roku).

 

Zimowy turniej w Obrze, organizowany przez tamtejszą parafię, prowadzoną przez ojców oblatów, jest od kilku lat corocznym punktem obowiązkowym w kalendarzu startów sękowskiego Szacha. Klub dopłaca częściowo do wyjazdu, a z możliwości tej korzystać mogą wszyscy członkowie. W tym roku, oprócz opiekuna, w zawodach wzięło udział czterech młodych szachistów. Odnotować warto trzecie miejsce Filipa Kawy z Sękowa w turnieju C. Oprócz wymienionych, w pięciodniowych zawodach udział wzięli też Mikołaj Dutkiewicz z Sękowa i Oskar Kurowski z Pniew.