MIEJSCE PRZYJAZNE KSIĄŻCE

Udział w kampanii społecznej „Włącz książkę, włącz czytanie” oraz podjęte przez bibliotekę szkolną działania upowszechniające czytelnictwo przyniosły naszej szkole zaszczytny tytuł „Miejsce przyjazne książce” oraz prawo do używania logo świadczącego o wyróżnieniu.

Certyfikat został przyznany przez innowacyjną platformę kulturalno-edukacyjną MiMamo.pl w ramach projektu dofinansowywanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ww. kampanię objęli honorowym patronatem: Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Administracji i Cyfryzacji.  Celem podjętej akcji była popularyzacja nie tylko tradycyjnych książek, ale również zachęcanie do korzystania z nowych technologii i czytania książek elektronicznych (e-booków, audiobooków).

Warto przypomnieć, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało plan Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i ogłosiło rok 2014 Rokiem Czytelnictwa więc  zapraszamy do biblioteki szkolnej!

LISTA MIEJSC PRZYJAZNYCH KSIĄŻCE TUTAJ.