PIERWSZA POMOC W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Dnia 18.06 w oddziale przedszkolnym, została przeprowadzona pierwsza pomoc. Dzieci miały mozliwość utrwalenia podstawowych numerów alarmowych, poprawnego użycia chusty trójkątnej czy podjęcia próby przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

Ostatnie z zadań, jest trudnym do wykonania dla najmłodszych. Wymaga ogromnej precyzji, sprawności rąk a przede wszystkim dużego wysiłku. Dzieci nauczyły sie jak sprawdza się oddech u poszkodowanych oraz jak prawidłowo przeprowadzić rozmowę ze służbami  pogotowia, policji czy straży pożarnej. Przydała sie znajomość danych personalnych a przede wszystkim adres zamieszkania. Nie zapomniano również o bezpieczeństwie. Przypomnieliśmy sobie podstawowe znaki drogowe, którą stroną ulicy należy sie poruszać oraz co robimy gdy sygnalizator świetlny pokazuje światło zielone czy czerwone. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną podsumowującą zdobyta wiedzę. Hasłem przewodnim były "Bezpieczne wakacje".

Natalia Perz