WYJAZD DO ZAJĄCZKOWA

W dniu 14.06.2014 dzieci ze Świetlicy Szkolnej wraz z wychowawczyniami Marią Kukuć, Agnieszką Janaszak i siostrą Lidią Waligórską wyjechali do Cisawego Konia-gospodarstwa agroturystycznego p. Mirosława Biedziaka w Zajączkowie.

Wyjazd był częścią projektu „Szczęśliwi bez używek” w ramach którego uczniowie poszerzali swoją wiedze na temat profilaktyki uzależnień. Pobyt uczniów był współfinansowany przez Gminną Komisję Profilaktyki  i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W sobotni ranek o godz. 10.00 dzieci rozpoczęły biwak. Po przyjeździe na miejsce uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, które do końca pobytu rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Wiele emocji przyniosły podchody w lesie podczas których uczestników podzielonych  na dwie drużyny czekało szereg intrygujących zadań. Wiele radości sprawiło ognisko, pieczenie kiełbasek oraz wspólny śpiew przy dźwięku gitar. Dzieci miały również okazję przejechać się bryczką po lesie. Nie zabrakło również zajęć, których celem było uświadomienie uczniom negatywnego wpływu używek na organizm młodego człowieka. Promocji zdrowego stylu życia oraz zapoznanie z instytucjami oferującymi pomoc i sposobami pomocy osobom uzależnionym.

Na koniec pobytu dzieci dostały słodkości i tym miłym akcentem biwak  został zakończony. Szczęśliwi i zadowoleni o godz. 16.00 wszyscy wrócili do domów z niecierpliwością oczekują kolejnego wyjazdu.