MIĘDZY NAMI ERM-itami ;-)

U progu nowego roku formacyjnego Ojciec Święty Franciszek zwrócił się do Członków wszystkich Ruchów posyłając ich w świat z wezwaniem: „odnawiajcie świat pamiętając, że głównym zadaniem chrześcijan nie jest mówienie, jak wiele prawdy posiadamy, ale zachwycanie go pięknem Ewangelii…”

Wychodząc naprzeciw prośbie papieża wspólnota Eucharystycznego Ruchu Młodych w całej Polsce rozpoczęła nowy rok formacyjny pod hasłem:  „W sercu noszę Boże Słowo, Ona stwarza mnie na nowo!.”

Uczniowie naszej szkoły należący do Wspólnoty ERM-u już od kilku tygodni bardzo dzielnie starają się wprowadzać Hasło Roku w czyn. Oto najważniejsze wydarzenia z minionych tygodni ( w nawiasie podane cztery zasady ERM-u):

1. Spowiedź św. i Eucharystia w I piątek miesiąca, niedzielna Msza św. ( „Żyj Mszą świętą”)

2. Czynny udział w Liturgii Słowa Bożego ( „ Czytaj Ewangelię”)

3. Pielgrzymka do Biezdrowa, Sokolnik i inne wycieczki rowerowe ( „Bądź Trzynastym Apostołem”)

4. Codzienna dziesiątka różańca w intencji pokoju i o zaprzestanie prześladowań chrześcijan oraz  akcja parafialna „ RÓŻANIEC DLA RODZINY” w miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej. („ Kochaj bliźnich”)

Czeka nas jeszcze dużo niespodzianek, a najważniejsze to Ogólnopolskie Młodzieżowe Dni Wspólnoty w miejscu związanym ze świętą Urszulą Ledóchowską, Światowe Młodzieżowe Dni Wspólnoty w Rzymie oraz w 100-lecie Ruchu Jubileuszowa Pielgrzymka do Francji.
Szczegółowych informacji o spotkaniach ERM-u udzielają siostry katechetki.