WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

9 października br. w naszej szkole odbyły się pierwsze z cyklu warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 4- 6 dotyczące uzależnień.

Każda z 14 klas w ciągu 45- minutowych zajęć poznała zasady NETYKIETY, czyli bezpiecznego posługiwania się multimediami oraz zapobiegania uzależnieniom od nich.

W godzinach popołudniowych odbyło się też szkolenie Rady Pedagogicznej oraz prelekcja dla rodziców uczniów klas 1- 6. Obydwa spotkania poprowadził pan prof. Mariusz Jędrzejko, znawca tematyki uzależnień, autor wielu prac na ten temat oraz wieloletni praktyk- terapeuta. Nauczyciele i rodzice otrzymali wiedzę w jaki sposób ustrzec dzieci przed uzależnieniem od multimediów i niezdrową żywnością. Można było również zakupić identyfikatory objawów zażycia narkotyków i paranarkotyków.

Na kontynuację cyklu zajęć profilaktyczny zapraszamy 3 grudnia 2014r.