KLASA 1B I 1E W KINIE

17.10 klasa 1b i 1e wybrały się do kina w Poznaniu. Celem wycieczki była integracja oraz mozliwość odbycia lekcji edukacyjnej w innej formie. Dzieci zapoznały się z repertuarem kina oraz fabułą bajki, którą miały możliwość obejrzeć.

Bajka o wdzięcznym i pamiętliwym dla wszystkich tytule, a mianowicie "Pinokio". Często wspominamy dzieciom, iż kłamać nie warto, bo kłamstwo ma krótkie nogi. Tym razem przekonały się jakie mogą być tego skutki, przenosząc się do świata bajki, który najlepiej trafia do dzieci. Chwila ciszy i refleksji towarzyszyła dzieciom, po skończonej projekcji. Podobało się? Często zadajemy to pytanie, tym razem uśmiech wystarczył. W dobrych humorach wracały do domu.

Natalia Perz, Weronika Kociemba