PRACA W GRUPACH

W minionym czasie, dzieci z klasy 1b i 1e miały mozliwość podjęcia pracy w grupach. Tematem przewodnim był "Pejzaż jesienny". Aura za oknem sprzyjająca, obserwacja przyrodnicza dokonana. Czas podjąć wyzwanie. Nowi koledzy i  koleżanki, losowo wybrane dzieci. Różne formy komunikacji, dowolność współpracy. Tylko cel jeden, wykonać pracę na czas i przedstawić wspólnie rezultat zadania.

Liderzy, sprawiedliwy podział ról- takiej formy pracy dzieci się uczą. Bywa, iz są niezadowolone z efektu, uważają, iż same potrafią zrobić to lepiej. Wówczas pokazujemy dobre strony takiej komunikacji, czasami potrzeba czasu. Mimo to rezultaty sa zadawalające.

Natalia Perz, Weronika Kociemba