RUSZYŁA AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM Z KSIĄŻKĄ CZYTANĄ OD KOŃCA!

W październiku biblioteka szkolna rozpoczęła kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Do udziału w ww. akcji została zaproszona klasa 1a.  Bibliotekarka Joanna Gromadecka zapoznała uczniów z bestsellerem pt. „Co za szczęście, co za pech.”.

Zabawny tekst szwedzkiego autora Thomasa Hallinga i znakomite ilustracje E. Eriksson przedstawiają historię o zwykłym dniu małej dziewczynki Tiffany. Na podkreślenie zasługuje bardzo pomysłowa konstrukcja książki sprawiająca, że  można ją czytać zarówno do początku „Co za szczęście” jak i od końca „Co za pech”.  Powyższa lektura jest zaproszeniem do rozmowy o dostrzeganiu dwóch stron danej sytuacji.
Książka Co za szczęście! Co za pech! została nominowana do tytułu NAJLEPSZEJ KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ 2010 w konkursie Empiku "Przecinek i kropka".