UCZESTNICY PROJEKTU "TERAPIA ŚMIECIOWA" NA WYCIECZCE W MNICHACH I W MNISZKACH.

W czwartek,tj.06.11.2014r. w ramach projektu,,Terapia śmieciowa'' odbyła się wycieczka uczestników do Mnich i Mniszek.Dzieci z klasy 2b i 3a wraz z Seniorami z bliska mogli przyjrzeć się jak wygląda recykling .To właśnie w Mnichach znajduje się zakład utylizacji śmieci.

W Mniszkach zwiedzano Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej.Tam dzieci wzbogaciły wiedzę o dawne zawody, prace w gospodarstwie rolnym,maszyny rolnicze, przedmioty codziennego użytku, których dziś już się nie stosuje.W galerii przyrodniczej wszyscy podziwiali eksponaty zwierząt leśnych, roślinność,  odgłosy  zwierząt.Dzieci z niezwykłą uwagą słuchały ciekawostek przyrodniczych.Dla uczestników projektu wycieczka była bardzo cennym doświadczeniem oraz wzbogaceniem wiedzy ekologicznej i przyrodniczej.

J,Sł. i B.W.