AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Szóstego listopada 2014 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu  Cała Polska czyta dzieciom.

Tym razem na spotkanie z książką przybyła klasa 1f z wychowawczynią. Pani Elżbieta Sawczyn przeczytała najmłodszym uczniom naszej szkoły książkę Elsy Beskow  pt. ”Słoneczne jajo”.

Na leśnej polanie dzieci znajdują pomarańczową kulę. Zastanawiają się, co to takiego.

Pojawiły się różne domysły. W końcu dzieci doszły do wniosku, że to słońce zniosło jajo i z niego wykluje się małe słoneczko. Po wielu perypetiach okazało się jednak, że pomarańczowa kula to pomarańcza. Przy pomocy słomek dzieci z apetytem wypiły z niej sok.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli  się, że sok z pomarańczy jest zdrowy, bo zawiera witaminy. Pogłębili też swoja wiedzę o języku dowiadując się, że mówimy pomarańcza, bo jest to rzeczownik rodzaju żeńskiego.