• Odwiedziny: 6272023

Imieniny: Anieli, Kasrota

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ: “NAPISZ BŁOGOSŁAWIONEMU KSIĘDZU JERZEMU POPIEŁUSZCE JAK DZISIAJ ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻASZ.”

Na Ogólnopolski konkurs dzieci i młodzieży szkolnej „Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz ”organizowany przez Krajowy Instytut Akcji Katolickiej we współpracy z Telewizją Polska S.A. wpłynęło 38 prac, w tym 22 prace uczniów w wieku 8-12 lat.

Zakończenie etapu diecezjalnego (wojewódzkiego) i ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w Poznaniu podczas akademii z okazji święta patronalnego, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 23 listopada 2014 r.  Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znalazły się prace naszych uczennic:

Magdaleny Szukały (kl. IV b), Dominiki Marcinkowskiej (kl. V a), oraz Sary Dobosz (kl. V c). Dziewczynki odebrały nagrody z rąk Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego oraz Bogumiły Kania-Łącka – prezesa Diecezjalnego Oddziału Akcji Katolickiej, w obecności ks. arcybiskupa poznańskiego Stanisława Gądeckiego.

Dziewczętom gratulujemy i ufamy, że jeszcze niejeden raz dadzą o sobie usłyszeć, odnosząc kolejne sukcesy i to nie tylko literackie.