Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

PRZEDŚWIĄTECZNIE W BERLINIE

Grudzień dla wielu uczniów naszej szkoły to czas tradycyjnego wyjazdu do Berlina, by zakosztować przedświątecznej atmosfery na jarmarku bożonarodzeniowym. Świąteczne dekoracje, piękne oświetlenie i cała masa apetycznych zapachów, od prażonych migdałów i pierników po Currywurst i Glühwein, tworzą niepowtarzalny klimat, dla którego warto wybrać się do Berlina właśnie w tym okresie.

Berlin oferuje co roku kilkadziesiąt jarmarków, dlatego za każdym razem wybieramy inne miejsce. W ubiegły piątek, 12 grudnia,  byliśmy na Weihnachtsmarkt an der Gedächtniskirche, czyli przy Kościele Pamięci. Na turystycznym szlaku nie mogło też zabraknąć takich atrakcji, jak Reichstag, Brama Brandenburska, spacer Unter den Linden i Wyspa Muzeów. Duże wrażenie zrobiły też  na nas zbiory Muzeum Historii Naturalnej  oraz East Side Gallery, czyli najlepiej zachowany fragment Muru Berlińskiego, który po zjednoczeniu Niemiec stał się prawdziwą mekką dla graficiarzy.