• Kalendarium

Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

SZKOŁA PODSTAWOWA Z PNIEW DZIESIĄTA W WIELKOPOLSCE - TEAM NA DZIESIĄTKĘ

48 czteroosobowych drużyn wystartowało w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych w Szachach, zaliczanych do Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2014/15. Na dziesiątym miejscu ukończyła wczorajszy turniej w Zbąszyniu reprezentacja Szkoły Podstawowej w Pniewach, złożona w całości z zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szach” w Sękowie.

To najlepszy wynik pniewskiej szkoły w drużynowych szachach, jeśli nie w ogóle, to na pewno w ostatnich latach. Pniewianie w poszczególnych meczach pokonali 4:0 Szkołę Podstawową nr 1 w Turku, po 3:1 Szkołę Podstawową nr 1 w Czarnkowie oraz podstawówki z Lusowa i Krzyża Wielkopolskiego, zremisowali 2:2 z reprezentacją Szczytnik Duchownych koło Gniezna, przegrali po 1:3 z gospodarzami oraz ze Szkołą Podstawową nr 3 w Wolsztynie. Łącznie uzyskali 17 punktów meczowych i 9 turniejowych, co pozwoliło zając miejsce w pierwszej dziesiątce – zgodnie z najambitniejszym planem opiekuna drużyny, Macieja Fligera z UKS Szach.

Do wyniku drużyny przyczynili się wszyscy zawodnicy – Emilia i Oskar Kurowscy, Jakub Misiewicz i Cezary Fliger, ale warto podkreślić, że w nieformalnej klasyfikacji indywidualnej, w gronie ponad dwustu zawodników (niektóre zespoły miały zmienników), wysokie trzynaste miejsce zajął grający na najtrudniejszej, pierwszej szachownicy Czarek.

Wyjazd na zawody zorganizowała Szkoła Podstawowa w Pniewach, a jedne z pierwszych gratulacji złożyła drużynie Pani Dyrektor Anna Pupka.

Najbliższe plany szachistów z Sękowa, Pniew i Lubosza, zrzeszonych w UKS Szach, to wyjazd na pięciodniowy turniej do Obry koło Wolsztyna, w dniach od 18 do 22 lutego, pod opieką prezesa klubu, Stanisława Kaczmarka.