FESTIWAL PIOSENKI NIEMIECKIEJ - PODWÓJNY SUKCES W POWIECIE!

5 maja 2011 roku odbył się w Szamotułach XI Festiwal Piosenki Niemieckiej, który jest imprezą cykliczną, adresowaną do uczniów szkół podstawowych, w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I – III oraz IV – VI. Jury ocenia wykonanie piosenki uwzględniając poprawność językową, akcent, wymowę oraz ogólny wyraz artystyczny. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, bezkonkurencyjne okazały się dwie uczennice naszej szkoły, które wyśpiewały I miejsce, każda w swojej kategorii wiekowej:

Katarzyna Maćkowiak, kl. III - piosenką „Am Nachmittag”

Marta Łuczak, kl. V - piosenką„Paff, der Zauberdrachen”

Obydwie laureatki zaśpiewały piosenki trudne leksykalnie, znacznie wykraczające poza swój poziom wiekowy. „Am Nachmittag” pochodzi ze zbioru „Sing und sag es auf deutsch” W. Ochmanna, natomiast „Paff, der Zauberdrachen” jest kolejną piosenką Marleny Dietrich, która znalazła się wśród ulubionych utworów Marty.