BEZPIECZNIE TO WIEDZIEĆ I ZNAĆ

Polskie prawo (Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym, Kodeks Karny), nakłada na świadka zdarzenia obowiązek powiadomienia o nagłym zagrożeniu zdrowotnym pogotowia ratunkowego lub innych służb ratowniczych (straz pożarna, policja), a także udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dlatego tak ważne jest wyrabianie w sobie nawyku i umiejętności przeprowadzenia prawidłowo resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zabezpieczenia miejsca wypadku czy znajomość numerów alarmowych.

Dwa ostatnie punkty będące oczywistymi dla dorosłych, stanowią element nauki dla dzieci.

W związku z projektem "Bezpiecznie- to wiedzieć i znać", zaprosilismy do wspólnej pracy i nauki profesjonalistów. Tym razem w szkole gościli ratownicy medyczni oraz przedstawiciel straży pożarnej. W sposób przystępny z elementami zabawy wyłożyli tę niezbędna wiedzę dla wszystkich klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem oraz znajomością numerów alarmowych.

W związku z tak miłym spotkaniem serdecznie dziękujemy gościom i życzymy sobie więcej takich spotkań.

Natalia Perz