WYNIKI XIX KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

Z wielką radością informujemy o zakwalifikowaniu się do etapu wojewódzkiego dwóch uczennic naszej szkoły: Emilii Kurowskiej z kl. 4a i Alicji Bławat z kl. 5e.  Etap rejonowy odbył się 23 marca w Poznaniu. Zadania konkursowe zostały przygotowane w oparciu o treści programu edukacyjnego „Wielkopolska moja mała ojczyzna” z uwzględnieniem zagadnień związanych z wydarzeniami i bohaterami Powstania Wielkopolskiego.

Dodatkowo uczniowie klasy czwartej musieli wykazać się znajomością wielkopolskich legend oraz wiedzą na temat budownictwa przedromańskiego i romańskiego. Natomiast uczniowie klasy piątej musieli znać charakterystyczne cechy stylu gotyckiego oraz potrawy, tradycje wielkopolskie a także miejsca związane z ich kultywowaniem. Poprzeczka była wysoka - żeby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego należało uzyskać 90% poprawnych odpowiedzi. Z naszego powiatu szamotulskiego udało się to pięciu osobom w tym Emilii i Alicji.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

J. Gromadecka