GIMNAZJALISTKI CZYTAJĄ DZIECIOM

19 marca biblioteka szkolna we współpracy z p. Agnieszką Rogalską zorganizowała kolejne spotkanie czytelnicze w ramach podjętego projektu „Mądra szkoła czyta dzieciom’. Zaproszenie przyjęły gimnazjalistki: Magda Marciniak, Klaudia Duda i Natalia Żelazko (uczennice 3 klasy gimnazjum), które zapoznały uczniów klasy 1b, 2a i 3c z książkami znanych autorów takich jak: Beata Majchrzak, Iwony Chmielewskiej i Elżbiety Zubrzyckiej.

„Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci” to książka autorstwa Beaty Majchrzak nagrodzona w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Książka uczy tolerancji przedstawiając przygody niepełnosprawnych dzieci – niewidomej Basi i chorego Tomka.
         Lektura kolejnej książki „Jak pomyślę, tak zrobię”  była okazją do rozmowy o zaletach prawidłowej komunikacji, wytrwałości i pokonywaniu trudności. Nasi uczniowie aktywnie spędzili czas a na zakończenie spotkania mieli okazję zadawać pytania zaproszonym lektorkom.

J.Gromadecka