2C I 2D W POZNANIU

W środę, 13 maja 2015r. klasa 2c i 2d były na wycieczce w Poznaniu.

Najpierw  odbyły  zajęcia edukacyjne w Bramie Poznania:

• „Podróże przez wieki” – to zajęcia,  w których uczniowie klasy 2c dowiedzieli się jak przemieszczano się z Ostrowa Tumskiego do innych grodów oddalonych o wiele kilometrów. Poznali przygody dawnych podróżników i przekonali się z jakimi problemami i niebezpieczeństwami musieli się oni zmierzyć w trakcie swoich wypraw. Sprawdzili także jak zmieniły się środki transportu na przestrzeni wieków oraz czym podróżujemy dzisiaj.

•  „U Marcina na imieninach” – to zajęcia, w których uczniowie klasy 2d poznali jak swoje imieniny obchodzi w Poznaniu św. Marcin. Kim jednak był ten rycerz przedstawiony na obrazie
    w poznańskiej katedrze oraz czym się przysłużył, że nazywamy go świętym? Poznali legendę, która rozwiała wszystkie wątpliwości.

Następnie dzieci podziwiały uroki Poznańskiej Bazyliki Archikatedralnej, położona na wyspie zwanej Ostrów Tumski w Poznaniu, otoczonej korytem Warty i Cybiny, sięgającej samych początków chrześcijaństwa w Polsce, II połowy X wieku.

Na koniec w kinie Plaza obejrzały wzruszający film, gdzie sześcioletnia Sirsza udaje się ze swoim bratem w magiczną podróż, podczas której odkryje, co stało się z jej mamą i jaką wartość ma rodzina.