DZIECKO POTRAFI!

22 maja 2015 r. uczniowie klas 1e i 3d wybrali się do Poznania. Pierwszym przystankiem na mapie stolicy Wielkopolski był Teatr Muzyczny, a w nim widowisko muzyczno – teatralne  „Dookoła karuzeli czyli dziecko potrafi!”. Wypełniona po brzegi widownia wraz z dzieciakami z pniewskiej podstawówki, wyruszyła w niezwykłą podróż. Były wyścigi samochodowe, niebezpieczna kolizja, bitwa okrętów na wzburzonym morzu, gaszony przez dzielnych strażaków pożar, jak również przygody w szkolnej ławce. Wszyscy dali się porwać w zaczarowany świat karuzeli, śpiewając wpadające w ucho piosenki oraz biorąc czynny udział w widowisku.

Następnie, z piosenką na ustach, pierwszaki i trzeciaki, dumnie zajęły miejsca w jednym z poznańskich tramwajów, by z okien jadącej „bimby” zobaczyć i usłyszeć od Pana przewodnika o najważniejszych miejscach Poznania. Był Okrąglak, Teatr Wielki, Zamek Cesarski, Katedra na Ostrowie Tumskim, Jezioro Malta, Pomnik Karola Marcinkowskiego oraz mówiącego gwarą Starego Marycha, dawne mury miejskie i wiele innych ważnych dla Poznania miejsc.

Po tramwajowej podróży, która wzbudzała w młodych pasażerach wiele radości i zadowolenia, wybrali się oni na spacer po Starym Rynku. Tam zobaczyli Ratusz, Zamek Królewski, Farę oraz usłyszeli skąd na ratuszowej wzięły się trykające po dziś dzień, wesołe koziołki.

Zmęczone ale uśmiechnięte, bogatsze w tony nowej wiedzy i znające Poznań prawie od podszewki, dzieciaki, wróciły do Pniew.