Imieniny: Jarosława, Marka

PODSUMOWANIE MIĘDZYSZKOLNEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „KRAJE ANGLOJĘZYCZNE- I LIKE”

Celem projektu było zachęcenie uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pniewach do samodzielnego poszukania, przygotowania oraz zaprezentowania informacji poświęconych krajom angielskiego obszaru językowego. Ponadto projekt był okazją, aby połączyć siły uczniów naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionego Gimnazjum w Pniewach. Udział w projekcie brały klasy 5 c, 6c, 6a oraz drugie klasy Gimnazjum. Założono, że projekt potrwa przez cały rok szkolny, jednak ze względów organizacyjnych rozpoczął się i zakończył w II semestrze.

W marcu uczniowie klasy 5c przygotowali quiz na temat krajów angielskiego obszaru językowego, a uczennice klasy 6a prezentację poświęconą brytyjskiej rodzinie królewskiej, a w szczególności Królowej Elżbiecie II. Prace zostały zaprezentowane w klasach uczniów tj. 5 c oraz 6 a, a następnie w Gimnazjum. Było to nowe doświadczenie, ponieważ młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej prowadzili lekcję wśród starszych kolegów i koleżanek. W dniu 30 marca uczniowie Gimnazjum zostali podzieleni na grupy, w ramach, których pracowali nad odpowiedziami do quizu. Wyłoniono zwycięzców, czyli osoby, które najlepiej orientują się w ciekawostkach związanych z krajami, których języka się uczą.

W dniu 27 maja po długich przygotowaniach i wytężonej pracy oraz pomocy nauczycieli języka angielskiego w Gimnazjum, uczniowie klas drugich zaprezentowali przygotowane prezentacje multimedialne. Lekcja, którą przeprowadzili odbyła się w klasie 6 c i została podsumowana quizem. Było to bardzo owocne spotkanie, ponieważ jeden z uczniów klasy 6c, Jakub Barkowski zajął II miejsce w przeprowadzonym w czerwcu Szkolnym Konkursie Wiedzy na Temat Krajów Angielskiego Obszaru Językowego.

Szkolny Konkurs Wiedzy na Temat Krajów Angielskiego Obszaru Językowego dla klas 6 był podsumowaniem pracy w międzyszkolnym projekcie edukacyjnym. Dziękuję uczniom klasy 5c, 6a, 6c, uczniom Gimnazjum oraz p. Agnieszce Bąk za udział i zaangażowanie w pracę nad projektem.

Bogumiła Hładki