EMILKA KUROWSKA LAUREATKĄ NAJWIĘKSZEGO KONKURSU W POLSCE

17 czerwca 2015r. w Skokach Emilka Kurowska z kl. 4a, laureatka XIX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, odebrała nagrodę z rąk wicekuratora oświaty.

Jest to  największy interdyscyplinarny konkurs w Polsce (obejmujący wiedzę z takich przedmiotów jak: język polski, historia w tym szczegółowa wiedza o Powstaniu Wlkp., geografia, przyroda, plastyka).

Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, pana Marka Woźniaka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, pani Elżbiety Walkowiak.

Każdego roku uczestniczy w nim kilka tysięcy uczniów.  W tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce na etapie szkolnym Emilka rywalizowała z 2 660 uczniami. Do konkursu przygotowywała ją Joanna Gromadecka.  W konkursie udział wzięło 268 szkół z całej Wielkopolski.  Tym bardziej gratulujemy sukcesu!