• Odwiedziny: 6372095

FESTYN ARCHEOLOGICZNY W BISKUPINIE

15 września grupa 44 uczniów klas V i VI wraz z opiekunami wyruszyła na wycieczkę do Biskupina. Celem wyprawy było poznanie pradziejów ziem polskich. Uczniowie skorzystali z wielu atrakcji XXI Festynu Archeologicznego ,którego tematem przewodnim były „Smaki  w przeszłości”.

Zwiedzanie wioski mezolitycznej, osady łużyckiej, wioski wczesnośredniowiecznej umożliwiło zauważenie zmian w warunkach życia ludzi w przeszłości. Stanowiska tematyczne dały możliwość poznania dawnych rzemiosł np. kowalstwa, tkactwa, powroźnictwa, snycerstwa. Uczniowie wzięli udział w zajęciach: mielenie na żarnach, garncarstwo, rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa  . Wiele radości sprawiła degustacja jadła, wizyta u skryby oraz przymierzanie dawnych strojów.