NA RAJDOWYM SZLAKU

Uczestnicy rowerowego rajdu w sobotę 12.IX.2015 r. przekonali się, że aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu może połączyć naukę z zabawą oraz ze spotkaniami z ciekawymi ludźmi. Stowarzyszenie Odjechani Team przy wsparciu Stowarzyszenia KOLD zorganizowali pokaz rowerowych umiejętności członków Stowarzyszenia Odjechani połączony z instruktażem jazdy na rowerze w trudnym terenie.

18 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pniewach pod czujnym okiem instruktora jazdy terenowej Wojciecha Gogola trenowało trudne elementy trasy rowerowej w Księżych Górach (zjazdy, pojazdy, hamowanie i najazd na bandę rowerową). Dowiedzieli się jak pokonywać piaszczyste drogi i unikać wywrotek na rowerze. Warsztaty zaciekawiły dzieci i korzystnie wpłynęły na ich umiejętności. Najlepszym dowodem na to było pokonanie 20 kilometrowej trasy w trudnym terenie ( piaszczyste, błotniste, pnące się w górę i w dół ścieżki Księżych Gór, Chełmna i Dąbrowy).

Piątoklasiści i szóstoklasiści zrozumieli, że umiejętności i wyposażenie rowerzysty w kask oraz sprawny technicznie rower, to warunki bezpiecznej jazdy.

Kilka słonecznych sobotnich godzin (830 – 1630) zmieniło się w fascynującą lekcję panowania nad rowerem, lekcje życzliwości i wzajemnej pomocy na trasie oraz przyjaźni.

Do zobaczenia na kolejnej trasie rowerowego rajdu  - już w październiku. Zaprasza Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne.