Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

SPOTKANIE KLASY 1F

W ramach projektu Szkoła Współpracy dnia 18. września 2015r. odbyły się zajęcia edukacyjne na placu zabaw przy Sali Pod Gwiazdami w miejscowości Rudka.

Dzieci z klasy I-f wraz z panią wychowawczynią Anną Winnicką - Grupą oraz z rodzicami
i rodzeństwem wspólnie spędzili miłe chwile na świeżym powietrzu wygrzewając się w ostatnich letnich promieniach słońca.

Dzieci od razu oddały się zabawie w ciuchci, ćwiczyły swoją równowagę na ruchomej platformie, uczyły się współpracy w piaskownicy z wciągarką, gdzie na dole zapełniano wiaderko i osoba będąca na górze wciągała „towar”. Zabawom nie było końca, każdy znalazł coś dla siebie.

„To nie czary, to nie cuda wszystko się chętnemu uda” nawet piosenki po niespełna 3 wspólnych tygodniach!!! Dzieci zaprezentowały piosenki poznane w szkole. Była to piosenka pingwinków z ćwiczeniem lateralizacji, utwór „No to co” oraz „Nie chcę cię, nie chcę cię znać”.

Dzieci poznawały ekosystem najbliższego otoczenia. Rozróżniały gatunki drzew obserwując liście.
Czas umilała nam dodatkowo wspaniała para. On miał na imię Waszmość, ona Waćpanna... Dzięki nim jeździliśmy bryczkami, podziwialiśmy piękne widoki naszej okolicy, rozległe pola, lasy, liczne pagórki. Dzieci nie chciały dać wytchnienia koniom. Bardzo podobały się im przejażdżki.

Tatusiowie rozpalili ognisko i smażyliśmy kiełbaski.
Mamy zadbały o słodką część i nie zabrakło ciasta i rogalików.
Nikt nie wrócił głodny ani zmartwiony.

Zarówno rodzice jak i dzieci świetnie się bawili podczas tych zajęć. Tego typu imprezy z pewnością integrują rodziców z placówką, do której uczęszcza dziecko, pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych. Są doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu, promują wizerunek szkoły. Pozwalają rodzicom bliżej się poznać i zlikwidować przy tym dystans anonimowości.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za organizację i liczne przybycie

Rodzice i wychowawczyni klasy