SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY 5D

W piątek 2 października 2015r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej  w Dąbrowie odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klasy Vd, ich rodziców i opiekunów wraz z wychowawcą klasy. Na łonie natury połączenie zabawy z wiedzą i praktyką jest naprawdę możliwe.

Piątkowe, słoneczne popołudnie spędziliśmy na wspólnej zabawie podczas  konkurencji sportowych. Czas zabawy uprzyjemniły nam ciasta i napoje przygotowane przez nasze mamy. Następnie w kalamburach zmierzyli się ze sobą rodzice kontra dzieci, by poprzez zabawę budować dobre relacje.

Interesującym punktem spotkania był minikurs udzielania pierwszej pomocy. W teorii wszyscy już wiedzą, gdzie należy zadzwonić po pomoc, w praktyce zarówno dzieci jak i rodzice mieli okazję wykonać masaż serca na fantomie. Każdy z uczniów otrzymał również minizestaw pierwszej pomocy, składający się z rękawiczek jednorazowych oraz maseczki do sztucznego oddychania. A ognisko na zakończenie tylko dopełniło dobrą zabawę.