Imieniny: Agnieszki, Amalii

UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY WYRÓŻNIONE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNO-LITERACKIM „BĄDŹMY NIBY PIÓRO W RĘKU BOGA” – ŚW. URSZULA LEDÓCHOWSKA

Dnia 14 października 2015 roku, w Dzień Edukacji Narodowej, relikwie św. Urszuli Ledóchowskiej – Założycielki Zgromadzenia Urszulanek Serca Jezusa Konającego zostały uroczyście wprowadzone do Panteonu Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W wydarzeniu tym uczestniczyły również uczennice naszej szkoły:

Urszula Til ( klasa II e ) i Dominika Marcinkowska ( klasa VI a).  Dlaczego właśnie one?

Dziewczyny pojechały na zaproszenie z racji otrzymanego wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie o św. Urszuli Ledóchowskiej.  Warto wspomnieć, że na Ogólnopolski Konkurs plastyczno-literacki pod patronatem Kurii Metropolitarnej w Warszawie wpłynęło 1200 prac z Polski i z zagranicy, w tym 900 prac plastycznych i 300 prac literackich. Jury wyróżniło i nagrodziło 47 prac plastycznych oraz 12 prac literackich.

Bardzo dziękujemy Urszuli i Dominice za wysiłek, czas i trud włożony w przygotowanie prac.
Pracę Dominiki pt. "Sen o Urszuli" mozna przeczytać TUTAJ.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

siostry Lidia i Anna