KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

„Książki naszych marzeń” to program rządowy, który został zainicjowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do projektu tego dołączyła Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp., która aktywnie wspiera rozwój czytelnictwa. Szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 2.170 zł. W ramach tego przedsięwzięcia biblioteka szkolna wkrótce wzbogaci się o nowe, ciekawe tytuły książek.

Projekt jest realizowany w roku szkolnym 2015/2016. Przede wszystkim umożliwi on zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Za pieniądze z programu biblioteki szkolne będą kupować książki, które nie są podręcznikami.

Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.
Więcej na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej - TUTAJ