DARY OD FIRMY AMAZON

12 listopada 2015 w bibliotece szkolnej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Naszymi gośćmi byli przedstawiciele Centrum Logistycznego AMAZON z Sadów k/Poznania. Firma ta nawiązała współpracę z naszą szkołą w związku z rozpoczętą przez nich akcją wspierania czytelnictwa o nazwie „ Kindloteka”

Nasza placówka otrzymała 10 czytników Kindle z wgranymi pięćdziesięcioma
e-bookami w języku  angielskim oraz 100 książek w formie papierowej. Wśród otrzymanych pozycji znalazły się encyklopedie, słowniki, komiksy oraz wartościowa literatura dziecięca i młodzieżowa. Dzieci zostały obdarowane koszulkami z logo firmy. Następnie odbyło się przekazanie darów oraz prezentacja zastosowania czytników e-booków.  Na zakończenie przedstawiciele firmy AMAZON wręczyli na ręce pani dyrektor zaproszenie do zwiedzania przez naszych uczniów centrum logistycznego.

W spotkaniu brali udział: pani dyrektor Anna Pupka, bibliotekarki szkolne, uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Sara Dobosz oraz Cezary Fliger złożyli podziękowali  naszym darczyńcom.

Mamy nadzieję, że dzięki otrzymanym darom dzieci częściej będą sięgać po tekst drukowany, poszerzą swoje horyzonty, a kontakt z książką będzie miłą i pożyteczną formą spędzania wolnego czasu.

Małgorzata Woźna i Lidia Chudziak