• Odwiedziny: 6362070

Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

MISTRZOWIE POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

Niezwykle udanie rozpoczął się ten rok szkolny dla sportowców z naszej szkoły. W swych drugich zawodach, uczniowie zdobyli drugi tytuł Mistrzów Powiatu.

W ubiegły piątek w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej, których byliśmy gospodarzem.  W zawodach udział wzięło siedem zespołów: SP 1 Szamotuły,
SP 3 Szamotuły, SP Kaźmierz, SP Obrzycko, SP Grzebienisko, SP Gaj Mały
oraz SP Pniewy. W pierwszej fazie turnieju zespoły podzielono na dwie grupy,
z których dwie najlepsze ekipy zagrały w półfinałach. Do finału awansowały drużyny SP 3 Szamotuły oraz SP Pniewy. Nasi młodzi piłkarze nie dali szans swym rówieśnikom z Szamotuł, strzelili dwie bramki, nie tracąc żadnej. Końcowy wynik spotkania 2:0 dla Pniew! Dodać należy, że w całym turnieju nasza ekipa strzeliła 14 bramek, tracąc tylko dwie.

Drużyna Szkoły Podstawowej w Pniewach reprezentować będzie Powiat Szamotulski w zawodach rejonowych. Nasza drużyna grała w składzie: Michał Marszałkiewicz, Sylwester Rybarczyk, Kevin Kowalewski, Paweł Ochla, Cezary Fliger, Paweł Andrzejak, Sebastian Kufel, Eryk Hoły, Michał Włodarczak.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Powiatu:

1. SP Pniewy

2. SP 3 Szamotuły