CERTYFIKAT SZKOŁY WSPÓŁPRACY

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to ogólnopolski projekt systemowy Ministerstwa Edukacji Narodowej realizowany w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej od marca 2013 do czerwca 2015 roku, w którym uczestniczyła nasza szkoła.

Zasadniczym celem projektu było wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami. W trakcie tego procesu przeprowadziliśmy w szkole debaty na temat stanu współpracy, a następnie zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy wspólne przedsięwzięcia angażujące te trzy społeczności. Opracowaliśmy wspólnie dwuletni Szkolny Program Aktywnej Współpracy (SPAW), który realizujemy w praktyce podejmując liczne działania na rzecz szkoły  i uczniów.