„CZYTAMY, PONIEWAŻ… LUBIMY”

Dnia 9 grudnia odbyło się, tym razem w świetlicy szkolnej, kolejne spotkanie mające na celu propagowanie czytelnictwa w naszej szkole.

Dziewczynki z Koła Przyjaciół Biblioteki – Dominika, Majka, Hania i Ola przeczytały młodszym kolegom i koleżankom książkę Ewy Mirkowskiej pt. „Dzieci z Kuriańskiej Łączki”. To zabawna, a chwilami wzruszająca opowieść o życiu wiejskiego gospodarstwa oglądanego oczyma dzieci. Uczniowie ze świetlicy szkolnej z wielką uwagą słuchali i wraz z książkowymi bohaterami – Jankiem, Krzysiem i Joasią, przeżywali emocjonujące przygody. Trójce z Kuriańskiej Łączki towarzyszyła gromada czworonożnych i skrzydlatych przyjaciół, z którymi dzieci potrafiły się porozumiewać. Janek, Krysia i Joasia pomagali przyjaciołom w potrzebie, wspólnie bawili się, przekomarzali z nimi i płatali figle. Mieli także niezwykłego czarodziejskiego przyjaciela – krasnoludka Mędrka, strażnika lasów i gór, który opowiadał im o dawnych zwyczajach i uczył ludowych mądrości. Wszystkie zabawne sytuacje spotykały się ze śmiechem i radosnym odbiorem małych słuchaczy, natomiast mądrości krasnoludka Mędrka wysłuchali w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem.

Małgorzata Woźna