4. FINAŁ AKADEMII KULTURY I SZTUKI W POZNANIU

Dnia 14 grudnia 2015 grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w 4. finale Akademii Kultury i Sztuki w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym  Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu.

Na początku zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym „Wartościowa książka dla wartościowej młodzieży”. Wśród laureatów znaleźli się:

Sara  Dobosz – kl. 6c                                    I miejsce

Jacek Chudziak – kl. 5b                             II miejsce

Aleksandra Makowska – kl. 4a              III miejsce

Następnie odbyły się warsztaty teatralne. Prowadziła je aktorka poznańskiego Teatru Droga W ciekawy sposób opowiadała i pokazywała nam, jak można poruszać się po scenie, gdzie należy stać mówiąc tekst, aby być słyszanym przez publiczność. Później wcieliliśmy się w redaktorów  gazetki szkolnej. Każdy z uczestników miał napisać artykuł dot. finału Akademii Kultury i Sztuki. Na zakończenie obejrzeliśmy zwiastun przedstawienia teatralnego Survivalowa rodzinka, który zaprezentowała młodzież z tamtejszej szkoły.

Lidia Chudziak