WIZYTA W CENTRUM KULTURY

W ramach współpracy biblioteki szkolnej z Centrum Kultury, w dniach 15.02 i 16.02 dziewczynki z Koła Przyjaciół Biblioteki odwiedziły panie bibliotekarki – Ewę Szulc i Natalię Stępień z biblioteki publicznej.

Zwiedzając bibliotekę z działami dla dorosłych, w której od 27 lat pracuje pani Ewa, uczennice z klasy 6a i 6d dowiedziały się, że znajduje się w niej prawie 30tys. woluminów, a najmniejsza książka to „Mądrości Puchatka” wielkości dwóch pudełek zapałek. Ponadto, za ciekawostkę pani Ewa podała, że najstarszą czytelniczką jest 104-letnia pani, która z wielką pasją czyta książki. Pani bibliotekarka rzeczowo i przystępnie opowiadała o programie Sowa, na którym pracuje biblioteka publiczna oraz o tym, że ta praca daje wiele satysfakcji, jest ciekawa i rozwijająca. Przekazała też wiele ciekawych i zapadających w pamięć informacji o historii biblioteki oraz o tym jak zmieniała się na przestrzeni lat.

Następnie, Dorota, Agata, Julia, Majka, Hania, Dominika i Ola udały się do pani Natalii, która choć pracuje w bibliotece dopiero trzy lata, z wielkim entuzjazmem i zamiłowaniem opowiadała o swojej pracy, którą także bardzo lubi. Zwiedzając działy dla dzieci i młodzieży, dziewczynki dowiedziały się, że najchętniej wypożyczane pozycje to lektury, a najwięcej ciekawych książek mogą dla siebie znaleźć najmłodsi czytelnicy. Uczennice zadziwiła niezwykła książka „Co za szczęście, co za pech”, która opowiada inną historię jeśli zaczyna się ją czytać z jednej strony, a inną jeśli odwrócimy ją do góry nogami. Wizyta w bibliotece zakończyła się rozwiązaniem interesującego quizu o tajnikach pracy bibliotekarza przygotowanego przez panią Natalię oraz obdarowaniem dziewczynek zakładkami z kalendarzem oraz torbami z napisem „W bibliotece wszystko gra!”.

Małgorzata Woźna